Як визначити найбільш прибуткову культуру для вирощування в агрохолдингу? Поради від експертів

10.03.2023

Ми раді надати вам детальну інформацію про те, як визначити найбільш прибуткову культуру для вирощування в агрохолдингу. За допомогою нашої статті, ви зможете знайти ідеальну культуру, яка забезпечить максимальний прибуток вашому бізнесу.

Як визначити найбільш прибуткову культуру для вирощування в агрохолдингу

У цій статті ми детально розглянемо наступні питання:

  1. Які фактори впливають на вибір культури для вирощування?
  2. Як вибрати культуру, яка буде прибутковою для вашого агрохолдингу?
  3. Як визначити оптимальну кількість вирощуваної культури?

Аналіз ринку та попиту

Перш ніж обирати культуру для вирощування, потрібно провести аналіз ринку та попиту на цю культуру. Дослідіть, яка культура має популярність на ринку та яка культура має більший попит. Також потрібно враховувати фактори, що можуть вплинути на ціни на продукцію, такі як погода, сезонність тощо.Перший крок у визначенні найбільш прибуткової культури – провести аналіз ринку та попиту на різні види продукції. Це допоможе визначити, які культури потрібні на ринку, які мають високий попит та що може приносити великий прибуток. Також варто звернути увагу на можливість експорту продукції за кордон, якщо на ринку внутрішнього споживання низький попит.

Аналіз прибутковості різних культур

Проведіть аналіз прибутковості різних культур. Розрахуйте витрати на вирощування культур та очікуваний прибуток від їх продажу. При цьому не забувайте про можливі зміни цін на ринку та інші фактори, що можуть вплинути на ціну. Після проведення аналізу ринку та попиту, необхідно оцінити прибутковість кожної культури. Це допоможе визначити, яка культура приносить найбільший прибуток при мінімальних витратах на вирощування та обробку. Наприклад, кукурудза може приносити більший прибуток, ніж пшениця, тому що вона більш врожайна та менш вимоглива до грунту.

Аналіз ресурсів та умов вирощування

Для вирощування будь-якої культури потрібні ресурси, такі як ґрунт, вода, насіння, добрива, працівники тощо. Тому потрібно розглянути наявні ресурси й умови вирощування кожної культури. Наприклад, якщо наявність води обмежена, можливо, варто звернути увагу на культури, які не потребують багато води.

Вибір культури для вирощування

Після проведення аналізу ринку, попиту, прибутковості та ресурсів, необхідно вибрати культуру для вирощування. Краще обирати культуру, яка показує найкращі результати по всім параметрам. Також варто розглянути можливості розвитку на майбутнє та потенційні ризики.

Як визначити найбільш прибуткову культуру. Створення стратегії вирощування

Після вибору культури потрібно розробити стратегію вирощування. Це означає планування робіт, закупівлю необхідного обладнання та інструментів, встановлення робочого графіку, контроль якості продукції та управління фінансами. Стратегія вирощування повинна бути чіткою та зрозумілою для всіх працівників.

За інформацією з Аналітичний огляд від УУБ (Українська універсальна біржа)

За інформацією деяких учасників ринку, наразі сформована серйозна тенденція по збільшенню посівів олійних культур ріпаку та соняшника. В минулому сезоні це призвело до поширення специфічних хвороб на українських полях, зокрема, викликаних збудником гнилі білої. Аналогічна тенденція стосується і посівів сої.

Яка структура засіяних площ в групі компаній Dnipro Agro Group

Dnipro Agro Group –  група компаній, основним напрямком діяльності якої є виробництво, зберігання та продаж зернових та олійних культур.

Пріоритетні зернові: озимі пшениця та ячмінь. Пріоритетні масляні :соняшник, ріпак.

Щодо структури вирощування, то у 2021 році вона була наступною.

Структура площ засіву Dnipro Agro Group 2021 рік

Але виходячи з матеріалу статті ця структура є оптимальною для ринку ,умов та ресурсів,якими володіє група компаній та кожна підприємство,що входить до цієї групи.

Скоріш за все структура інших агрохолдингів буде іншою.

Підпишіться на наші новини!

Тут агроновини від нашої групи компаній Dnipro Agro Group

Ніякого спаму! Ознайомтеся з нашою Користувацькою угодою!