Попри укази Президента: Бюро економічної безпеки тисне на український бізнес

25.04.2024

Колонки на Бізнес Цензор

фото Астіон В.М.

ВАСИЛЬ АСТІОН

Голова ради директорів та співзасновник групи компаній Dnipro Agro Group

За останній тиждень практично всі засоби інформації розповсюджують новину про нібито мізерну заставу у розмірі 1 млн гривень при обранні запобіжного заходу мені – бізнесмену в агросфері Василю Астіону.

Детективи Бюро економічної безпеки України вручили мені підозру в ухиленні від сплати податків.

При обранні запобіжного заходу, слідчий суддя визнав підозру за вказаною статтею необґрунтованою. Безпідставність підозри прямо вбачалася із судових рішень, які набрали законної сили, та відомостей самої податкової служби.

Рішеннями адміністративного суду, залишеними без змін судом апеляційної інстанції були визнані протиправними податкові повідомлення-рішення, прийняті за результатами перевірок вказаних у підозрі підприємств.

Суди встановили правильність застосування оподаткування дивідендів, які були повно і достовірно відображені у податковій звітності. Податковим органом видані довідки про відсутність заборгованості вказаних підприємств перед бюджетом.

До речі, лише за останні три роки, ці підприємства сплатили до бюджету податків на загальну суму майже 500 млн гривень. На підприємствах працюють та годують свої сім’ї до 1000 людей.

Таке справедливе рішення слідчого судді затьмарює рівень цинізму БЕБ, які під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України, не зважаючи на очевидні обставини, продовжили кримінальне переслідування, накладають арешти на всі рахунки п’яти діючих сільськогосподарських підприємств, арештовують корпоративні права, проводять виїмки документів, обшуки та інші слідчі дії.

Через місяць починається посівна кампанія, а при арештованих рахунках підприємств, це взагалі неможливо. Подібна ситуація на сьогодні не рідкість.

Чому цій справі надано такий розголос і ким? Відповідь проста – непрофесійні дії БЕБ у колаборації з Офісом Генерального прокурора, повинні бути чимось компенсовані та виправдані.

Саме їх передбачення, що ця “замовна” справа немає жодних перспектив, змушує детективів вдатися до її “висвітлення” у пресі, а відповідальність за негативний результат розслідування буде покладена на когось іншого, голослівно звинуваченого ними ж у корупційному зв’язку із бізнесом.

Також ці “замовні” статейки, за розрахунком детективів, мають вплинути на апеляційні та касаційні судові інстанції.

Нескладно зрозуміти, що саме користування банком сільськогосподарських земель є першоджерелом чогось замовлення. Також можливо уявити кінець цієї справи – весінньо-польові роботи не відбудуться, врожай зібрано не буде, паї не виплачені, податки не сплачені. БАНКРУТСТВО!

А що ж з самою кримінальною справою? А це вже нікого цікавити не буде. Земельку загарбають до рук інші, можливо ті, хто й керує розслідуванням.

Практика останніх років дозволяє також виявити тенденцію до “полювання” саме на великий бізнес, який часто є бюджетоутворюючим, руйнація якого матиме негативні наслідки на загальнодержавному рівні, а тому вимагає більш уважного ставлення з боку судового контролю.

Як бачимо, у вищенаведеній проблематиці, яка здатна “відлякнути” самих сміливих інвесторів, прослідковується низька кваліфікація й неконструктивна мотивація правоохоронців та процесуального керівництва.

Чи стане в пригоді агропідприємствам Указ Президента України від 23.01.2024 №21/2024, згідно з яким рекомендовано утримуватися протягом трьох місяців від проведення процесуальних дій у кримінальних провадженнях, якщо таке застосування може заблокувати підприємницьку діяльність суб’єктів господарювання? Навряд.

Новостворена структура БЕБ стає ще гірше ніж колись податкова міліція.

Шокований тим беззаконням, що відбувалося минулого тижня та продовжується до тепер. Щодо публікацій в ЗМІ, то це якийсь набір інформаційного бруду, який жодним чином не має до мене відношення. Щоб маніпуляція була значуща, у кожному реченні використовуються фрази – ділок, рейдер, крадій та аналогічні їм.

Щодо конкретики, то інформація викладена в статтях не відповідає дійсності. Так, наші підприємства працювали та працюють з різними банками України, до речі, перед якими мені зараз доводиться виправдовуватися за зміст останніх публікацій. З ПАТ “Південний” всі договори виконані, жодних претензій один до одного не маємо.

Щодо ситуації з переслідуванням мене детективами БЕБ, то це дійсно має місце. Кримінальне провадження відбувається за несплату податків, яку ніким не підтверджено.

Відсутність заборгованості по податках перед державою підтверджено самою податковою службою та рішеннями адміністративних судів. При обранні мені запобіжного заходу у вигляді застави, суддя Шевченківського районного суду міста Київ визнав підозру необґрунтованою.

В ході слідчих дій, детективи БЕБ під пильним наглядом Офісу Генерального прокурора, вилучили всі статутні документи та наклали арешти на всі рахунки п’ятьох сільськогосподарських підприємств. Фактично їх роботу заблоковано. Підприємства не мають можливості купити добрива й пальне, сплатити за електроенергію та запчастини.

Відсутня можливість виконання своїх зобов’язань перед банківськими установами, кредиторами та звичайними пайовиками. Без заробітної плати залишиться майже 1000 осіб.

Але, БЕБ не покладаючи рук продовжує свій тиск та зареєструвало ще одне кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків відносно інших підприємств, де я є бенефіціарним власником.

У цій справі, навіть податкову перевірку не провели. Я не можу розголошувати фабулу цієї справи, але мені відомо хто замовляє відносно мене весь цей бруд, це – український бізнесмен, у минулому крупний виробник курятини, який разом зі співробітниками БЕБ та офісу Генерального прокурора України вирішили, що відповідати за те що він не повертає борги банкам, повинен Астіон.

Звертаю увагу всіх небайдужих. Ситуація має набути розголосу!

По матеріалам Бізнес Цензор

27.01.2024

Підпишіться на наші новини!

Тут агроновини від нашої групи компаній Dnipro Agro Group

Ніякого спаму! Ознайомтеся з нашою Користувацькою угодою!