І таке буває!
03.04.2024
Рекомендації
Наш час — час відгуків усіх про все в інтернеті. На базі них люди досить часто ухвалюють рішення щодо придбання побутової техніки, квартири у новому районі й навіть нового місця роботи. Інколи людина читає на спеціалізованих сайтах негатив, який розповідають колишні співробітники про компанію, і вирішує не зв’язуватися з нею. А що, як ця компанія — ваша?
“Ось таке” – буває, коли кандидат не пройшов Випробувальний термін. Звільнений співробітник затаїв образу на колишнього роботодавця, а в запалі колишній підлеглий може бути здатний на багато що: від форматування жорсткого диска до поширення секретів компанії.
Перша дилема, яка постає перед HR-ом, коли з’являється такий відгук: відповідати чи ні? З одного боку, треба ж якось відстоювати імідж компанії, а з іншого — писати відповіді на таких сайтах — це ніби «опуститися до рівня хейтерів». Краще відповідати, тому що, як не крути, відгуки про компанію в інтернеті впливають на її імідж. Відповідь допоможе вам: спростувати фейкові меседжі, показати компанію «в кращому світлі», коли відгук правдивий, але однобокий; розібратися, що було не так, та покращити ситуацію, якщо колишній співробітник правий.
Ось і в нас склалася така ситуація, колишній співробітник не пройшов випробувальний термін.
Мета випробувального в цьому випадку – визначити, чи підходить новий працівник компанії та, чи може якісно виконувати роботу. З іншого боку, для нових співробітників це чудова нагода ознайомитися з організаційними нюансами та внутрішньою культурою компанії та вирішити, чи влаштовує їхня робота. Але так склалося – співробітник не пройшов випробувальний термін.
Що робити з такими колишніми співробітниками, і як компанія може уникнути подібної помсти?
Зі співробітниками потрібно поводитися порядно. Якщо доводиться звільнити людину, то всі законодавчі процедури мають бути обов’язково дотримані, щоб ніяких судових розглядів потім не було. Ми так і зробили!
Але негативний відгук про вашу компанію може неабияк зачепити. Коли емоції вгамувалися, прийшов час раціонально підійти до всього написаного. Уважно перечитайте відгук та розберіться, чи є там правда. Якщо весь меседж — одна суцільна лайка без якихось аргументів, можна уточнити, що саме не так. Спробувати спрямувати людину в раціональне річище. Не вдається — зупиніться, такий відгук навряд хтось сприйме серйозно. Якщо ж є конкретна претензія, то «копатися» необхідно у відповідному напрямку: «колишній співробітник» скаржиться на непрофесійність HR-служби — поспілкуйтеся з тим, хто з ним працював, оформлював звільнення, дізнайтеся, як все проходило; головна тема меседжу — безпосередній керівник — тож варто поспілкуватися з іншими підлеглими, провести анонімне опитування про взаємодію з керівником; якщо проблема стосується всієї компанії (занизькі зарплати, погана атмосфера, неефективні процеси) — знову ж таки можна дізнатися думку інших співробітників. Таке невелике дослідження допоможе вам отримати більш-менш об’єктивну картину ситуації, яка сталася, написати обґрунтовану відповідь та виправити помилки й недоліки, якщо критика була «по ділу».
Рекомендації щодо відповіді:
- пишучи, пам’ятайте, що головна мета вашого повідомлення — донести інформацію не вашому розгніваному колишньому співробітнику, а потенційним кандидатам;
- пишіть досить офіційною мовою, у спокійному тоні. Будь-які емоційні висловлювання, а тим паче образи — під забороною;
- пишіть з акаунта компанії або зі свого корпоративного, щоб було зрозуміло, що це — офіційна позиція;
- пишіть правду. Якщо людина в чомусь права — визнайте це. А далі розкажіть про те, що ви зробили, щоб такого не траплялося.
Усі ці рекомендації актуальні, коли ви працюєте з відгуками реальних співробітників, хоч і колишніх. Коли справа стосується тролів — головне правило — своєчасно їх виявити й припинити спілкування. Можна поскаржитися на них у службу підтримки сайту, якщо така є.
Підкажіть, а чи були у Вас такі випадки?
Поділіться, будь ласка!